Tony w pewnym momencie zapytał – jak to się stało, że w tej sali jest ponad 7’000 osób? Jest pierwszy raz w naszym kraju. Nie było ogromnej, multimedialnej, ogólnopolskiej kampanii. Jak to w ogóle możliwe, że udało mu się zebrać tylu ludzi, choć bilety były w cenie 2’200 – 4’700 PLN?

 

Powody są dwa, mocno ze sobą powiązane

  1. Silna marka osobista
  2. Rekomendacje znajomych

Tony Robbins personal branding to ciekawy temat. W jego przypadku wyraziste i spójne są podstawowe elementy: misja życiowa i wartości. Warunek konieczny dla dobrej, spójnej i prawdziwej marki osobistej jest więc spełniony. Ludzie płacą relatywnie duże pieniądze, dużo się uczą, inspirują się i wychodzą zadowoleni. Tony jest szczęśliwy, spełniony, bo realizuje swoją misję życiową, żyje pasją i inspiruje innych do podobnego życia. Może dalej się rozwijać.

Tak jak w każdym przypadku, jego marka osobista jest mocno osadzona na trzech filarach:

  • wyróżnienie – nie ma drugiego człowieka, który z taką pasją, energią i zaangażowaniem prowadzi spotkania i seminaria, nie ma też drugiej osoby, która może się pochwalić takim zasięgiem swoich działań, taką skutecznością i tak wyjątkową grupą klientów
  • adekwatność – odpowiada na istotne potrzeby ludzi, którzy przyszli – potrafi przełożyć model swojego działania na różne konteksty: rozwój, pracę, prowadzenie biznesu, relacje, życie – wszędzie jest bardzo skuteczny, w każdym ze 100 krajów w których był jego sposób myślenia się sprawdza
  • wiedza – najważniejsze (!) przychodzi i w 100% dostarcza to, co mówi, daje z siebie wszystko i dotrzymuje obietnicy – marka osobista dostarcza tego, co obiecuje, jaką wartość daje i czym się wyróżnia

 

Gdy Tony zapytał ludzi na sali, kto przyszedł z rekomendacji znajomego – ponad 90% osób podniosło ręce. To kolejna rzecz, którą zawsze powtarzamy:

Ludzie będą mówili o Twojej marce (osobistej, produktu lub usługi) tylko w dwóch przypadkach. Albo jest bardzo źle, albo jest bardzo dobrze.

O doskonałej marce Twoi klienci będą mówili zawsze. W ten sposób budujesz potężną armię, która będzie Cię wspierać. Tak jak Tony’ego wspierały setki osób, zachęcając swoich znajomych do udziału w tym wydarzeniu. Siła rekomendacji jest ogromna, ale te rekomendacje mają swoje głębokie źródła.

Pytanie brzmi: w czym możesz być najlepszy na świecie, w czym możesz być wyjątkowy, co możesz dać innym na poziomie mistrzowskim przez lata?

Tylko w tym jednym wyjątkowym miejscu masz szansę na szczęście w życiu i zbudowanie silnej marki osobistej. Szczęście w życiu jest pierwsze. Marka osobista powstaje na bazie tego szczęścia. Jeśli tak będziesz działać, to ludzie będą o Tobie mówić. Z chęci podzielenia się i wspierania dobrych rzeczy.

Czyli w sumie nic nowego, modele bardzo podobne, sposób myślenia bardzo podobny. Działa tak samo jak Top Personal Branding. Potwierdza się też to, że formuła na sukces jest bardzo prosta. Całe wyzwanie polega więc na jej wdrożeniu i rozwijaniu w kolejnych latach. Potem można przyjechać do nowego kraju i w parę chwil sprawić, żeby hala zaczęła się trząść. Za tę energię, skuteczność i wytrwałość Tony’ego bardzo szanuję. Pewnie tak jak miliony osób na całym świecie.

Tony Robbins personal branding

Zawsze warto zobaczyć w jaki sposób opowiada o tym wszystkim ktoś, kogo uważa się za najlepszego w swojej kategorii na świecie. Warto zobaczyć człowieka, który ze 100% pasją od kilkudziesięciu lat robi rzeczy wyjątkowe i nie spoczywa na laurach – choć wiemy, że konkurencja bardzo by tego chciała…

 

W kolejnych dwóch odcinkach porozmawiamy o:

  • sposobie Robbinsa na odnalezienie swojej misji życiowej
  • 5 krokach do zbudowania silnej osobowości i jak te kroki mają się do modelu Top Personal Branding.

 

ave!